Business Forum

Make Your Own Business


#1 2009-04-16 13:19:18

retrium

Moderator

Zarejestrowany: 2009-02-24
Posty: 46
Punktów :   

Biznezplan

BIZNESPLAN

Internetowego sklepu ze sprzętem fotograficznym

„FOTONET”







Spis treści


   1. Streszczenie projektu i charakterystyka firmy
   2. Cele przedsięwzięcia
   3. Plan dalszego rozwoju i współpracy
   4. Plan działalności operacyjnej
   5. Prognozy dla przedsięwzięcia (roczne)
   6. Plan awaryjny
   7. Analiza SWOT



Streszczenie projektu i charakterystyka firmy

Nazywam się Grzegorz Lewicki, mam 35 lat. Z zawodu jestem informatykiem (ukończyłem Politechnikę Wrocławską na kierunku informatyka), z zamiłowania fotografem. Moje hobby uprawiam od 11. roku życia. Więcej o mnie i o mojej pasji wraz z wieloma zdjęciami
można znaleźć na stronie www.grzes.foto.net (adres niedziałający, podany jedynie jako przykład).

Od 30. roku życia poza pisaniem stron www, skryptów i małych programów komputerowych prowadzę działalność gospodarczą w postaci niewielkiego studia fotograficznego mieszczącego się przy ulicy Chytrej 4 (Grzegorz Lewicki – Usługi Fotograficzne), będącego częścią mojego domu. W ramach tej działalności zajmuję się również drobnym handlem (w tym wysyłkowym) sprzętem fotograficznym, akcesoriami itp. Działalność tą prowadzę z sukcesami o czym można się przekonać odwiedzając moje studio oraz zapoznając się z załączonymi dokumentami Firmy.

Moim planem jest wydzielenie handlu wysyłkowego firmy oraz nadanie mu bardziej zorganizowanej formy (dotychczas miało to formę głównie telefonicznych bądź e-mailowych zamówień ze strony Klientów z innych części Kraju – firma była polecana przez zadowolonych Klientów lokalnych) poprzez:


    * Utworzenie FotoNet Spółki z o. o. mającej zająć się wyłącznie handlem i dystrybucją sprzętu fotograficznego oraz czynnościami pokrewnymi (zostało to już zrobione ‑ załączam stosowne odpisy z KRS, jestem posiadaczem 100 000, czyli 100% udziałów w Spółce o wartości nominalnej 1 złoty każdy oraz wartości majątku przypadającego na udział 3 złote 10 groszy każdy, łączna wartość majątku przedsiębiorstwa to 310 000 złotych),



    * Wniesienie do Fotonet Spółka z o. o. aktywów rzeczowych oraz wartości niematerialnych i prawnych w postaci:



          o Budynku gospodarczego mieszczącego się w Kątach Wrocławskich, ulica Wrocławska 7 wraz z dokonanymi po zakupie usprawnieniami mającymi zapewnić bezpieczeństwo sprzętowi fotograficznemu przechowywanemu w budynku, dodatkowo budynek, jak i dobra na jego terenie przechowywane będą objęte ubezpieczeniem od nieuprawnionych działań osób trzecich oraz zniszcz wyrządzonych  szacowana własność nieruchomości to 150 000 złotych (załączam stosowne dokumenty własności nieruchomości oraz faktury firm AllSec, Budex Sp. z o. o. i ZPU S. A., wartość szacowana według ceny zakupu budynku oraz usprawnień i ubezpieczenia),



          o 100 000 złotych polskich już wniesionych na rachunek bankowy Firmy FotoNet (załączam wyciąg z rachunku Firmy w banku SPH),



          o Strony internetowej www.fotonet.pl (adres niedziałający, podany jedynie jako przykład), wraz z rozbudowanymi skryptami i innymi usprawnieniami informatycznymi mającymi za zadanie maksymalnie ułatwić przyszłym Klientom dokonywanie zakupu sprzętu fotograficznego za pośrednictwem tej strony, strona jest oraz będzie w sposób ciągły pozycjonowana w sieci Internet (oznacza to przede wszystkim „widzenie jej” przez wyszukiwarki typu Google oraz obecność w katalogach) całość strony oraz jej przynależności jest mojego autorstwa, szacowana wartość całego serwisu to 50 000 złotych (załączam potwierdzone notarialnie oświadczenie oraz potwierdzoną notarialnie umowę dotyczącą dzierżawy serwera, wartość szacowana według zleceń na podobne serwisy opracowywane przeze mnie),



          o Samochodu osobowego marki Fiat Panda, szacowana wartość pojazdu to 10 000 złotych (załączam stosowne dokumenty własności pojazdu, wartość szacowana według cen na giełdach samochodowych),



          o Umów z bankami SPH, KJS, Xbank, OPE Bank oraz przedsiębiorstwami KCard i SCard Poland tyczącymi się rozliczania transakcji, dokonywania płatności kartami kredytowymi oraz nadzoru oraz zapewnienia bezpieczeństwa i poufności transakcji (załączam potwierdzone notarialnie kopie umów),



    * Rozpoczęcie działalności przez FotoNet Spółka z o. o.


Interesuje mnie pozyskanie inwestora finansowego w postaci Państwa spółki. Proponuję inwestycję w postaci emisji 50 000 udziałów kierowanej do Państwa. Proponuję objęcie udziałów po cenie majątku przypadającego na 1 udział po emisji, czyli 3 złote i 10 groszy za 1 udział. Wartość państwa inwestycji wyniosłaby 155 000 złotych. Po dojściu emisji do skutku byłbym właścielem 66,7% udziałów FotoNet Spółki z o. o., natomiast Wrocławski Inkubator Biznesu S. A. posiadałby 33,3% udziałów w Spółce. Z uwagi na koszty nie przewiduję jakichkolwiek płatnych stanowisk dla osób z ramienia Wrocławskiego Inkubatora Biznesu S. A., przy czym oświadczam że będę działał dla dobra spółki jako całości. Po dokonaniu wyżej wymienionej inwestycji łączna wartość majątku przedsiębiorstwa wyniesie 465 000 złotych.


Cele przedsięwzięcia

W pierwszym roku funkcjonowania:

    * Utrzymanie się na rynku.
    * Wypracowanie wskaźników zyskowności na poziomie co najmniej realistycznej prognozy.
    * Wypracowanie standardów działania jako osobny podmiot.


Od drugiego do piątego roku funkcjonowania:

    * Coroczne wypracowywanie rentowności aktywów na poziomie co najmniej 10% oraz marż na sprzedaży w wysokości co najmniej 40%.
    * Coroczne przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 500 000 złotych.


Po piątym roku funkcjonowania:

    * Wypracowanie wartości przedsiębiorstwa na poziomie co najmniej jednego miliona złotych.
    * Przekształcenie Spółki w Spółkę Akcyjną.
    * Upublicznienie spółki oraz opcjonalnie uplasowanie jej emisji na giełdzie.



Plan dalszego rozwoju i współpracy

Wrocławski Inkubator Biznesu S. A. może wybrać sposób czerpania korzyści z obecności w Spółce:

    * Pobieranie wypłat z zysku (dywidendy) – o ile zostaną poczynione takie ustalenia jestem w stanie zobowiązać się do głosowania za dywidendami stanowiącymi nie mniej niż 75% zysku netto Spółki przez okres nie krótszy niż 5 lat.
    * Późniejszą odprzedaż z zyskiem pakietu udziałów:
          o Mnie – o ile zostaną postanowione takie ustalenia jestem w stanie negocjować cenę i czas odkupu.

lub

          o Inwestorowi lub inwestorom z zewnątrz, zawiera się w tym wprowadzenie spółki na giełdę papierów wartościowych.

W miarę dynamicznego rozwoju uważam, że opcja przekształcenia Spółki w Spółkę Akcyjną oraz jej upublicznienia wraz z ewentualną sprzedażą na np. rynku New Connect będzie zyskiwała na znaczeniu.


Plan działalności operacyjnej

Działalność handlowa Spółki będzie podobna do prowadzonej przez Firmę Grzegorz Lewicki – Usługi Fotograficzne, jej szczegółowy opis znajduje się w załączonych dokumentach Firmy Grzegorz Lewicki – Usługi Fotograficzne oraz na stronie internetowej Spółki z o. o. FotoNet www.fotonet.pl (adres niedziałający, podany jedynie jako przykład).



Prognozy dla przedsięwzięcia (roczne)


    * Wariant realistyczny (oparty na historii działalności Firmy Grzegorz Lewicki – Usługi Fotograficzne):

   1. Przychody ze sprzedaży                                                         300 000 złotych
   2. Marża sprzedaży                                                                                       30%
   3. Koszty stałe                                                                             50 000 złotych
   4. Zysk brutto                                                                             40 000 złotych
   5. Zysk netto                                                                              32 400 złotych
   6. Rentowność aktywów netto                                                                       7%


    * Wariant optymistyczny (oparty na własnych luźnych prognozach):

   1. Przychody ze sprzedaży                                                         500 000 złotych
   2. Marża sprzedaży                                                                                       50%
   3. Koszty stałe                                                                             50 000 złotych
   4. Zysk brutto                                                                            200 000 złotych
   5. Zysk netto                                                                             162 000 złotych
   6. Rentowność aktywów netto                                                                    35%


       

    * Wariant pesymistyczny (oparty na założeniu braku jakiekolwiek sprzedaży):

   1. Przychody ze sprzedaży                                                                    0 złotych
   2. Marża sprzedaży                                                                                          -
   3. Koszty stałe                                                                            50 000 złotych
   4. Strata brutto                                                                          50 000 złotych
   5. Strata netto przy założeniu brak odliczeń                              50 000 złotych
   6. Rentowność aktywów netto                                                                   -11%





Plan awaryjny

W wypadku nieosiągnięcia wartości wskaźników na poziomie co najmniej 50% zapisanych w wariancie realistycznym prognozy proponuję plan awaryjny:

    * Sprzedaż nieruchomości wraz z przynależnościami z powodu ich niewykorzystywania do generowania przychodów, ewentualna dalsza działalność z wykorzystaniem dotychczasowego budynku przy ulicy Chytrej 4.
    * Sprzedaż serwisu internetowego w formie pozbawionej logo oraz innych znaków firmowych oraz ewentualne zaprojektowanie nowego.
    * Wyksięgowanie samochodu
      z aktywów jako nieprzyczyniającego się do generowania dostatecznych zysków.
    * Zainwestowanie środków zgromadzonych na rachunku Spółki w spółkę giełdową o wskaźnikach rentowności na poziomie co najmniej opisanych w wariancie realistycznym prognozy.

Powyższe punkty stanowią jedynie propozycje, mogą być realizowane częściowo oraz wybiórczo w zależności od uzgodnień ze Spółką Wrocławski Inkubator Biznesu S. A. W wypadku sytuacji konieczności gwałtownych działań naprawczych jestem otwarty na propozycje z Państwa strony.



Analiza SWOT

Silne strony:

    * Realizacja indywidualnych życzeń Klientów dotyczących potencjalnych produktów.
    * Niekonwencjonalny system zamówień produktów do Firmy oraz tworzenia oferty produktowej.
    * Doświadczenie: znajomość rynku, klientów oraz ich potrzeb.
    * Osobiste zaangażowanie w branży, pasja w działaniu.
    * W mojej subiektywnej ocenie atrakcyjny graficznie i przyjazny użytkownikowi
      serwis.

Słabe strony:

    * Duża konkurencja z branży oraz szybko „krzepnący” rynek.
    * Mała innowacyjność projektu jako pomysłu na biznes.
    * Brak osobistej odpowiedzialności za zobowiązania Spółki z powodu jej formy prawnej.

Szanse:

    * Konsekwentne działanie na rynku oraz umacnianie swojej reputacji i rozpoznawalności wśród Klientów.
    * Organizowanie akcji promocyjnych, kampanii reklamowych itp.

Zagrożenia:

    * Rozwój konkurencji.
    * Skracanie dystansu pomiędzy producentem a odbiorcą finalnym.
    * Spadające ceny i marże na rynku elektroniki.
    * Wzrost popularności sklepów spoza kraju.
    * Problemy w komunikacji, transporcie i rozliczeniach na linii dostawcy zewnętrzni – Firma.
    * Problemy przy realizacji ewentualnych reklamacji.
    * Ryzyko kursowe.



[Reklama:]
Biznesplan - napiszemy go dla Ciebie - niskie ceny, fachowa pomoc
. Napisz, zapytaj, zamów.  Kliknij tutaj.


BO NIE MOŻEMY SIĘ Z TYM PIERDOLIĆ ROK

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutograanime.pun.pl www.sojuszpas.pun.pl www.sporttechlive.pun.pl www.narutografans.pun.pl www.androidmaniak.pun.pl